Vertikální větrná turbína Sada MAKEMU DOMUS 500 W

Naše série DOMUS dodává optimální výkon za neporazitelnou cenu. Ne bezdůvodně patří větrné turbíny DOMUS k MAKEMU bestsellerům. Kompaktní větrná elektrárna je vhodná jak pro domácí, tak pro průmyslové užití, k akumulaci energie stejně jako snížení nákladů na spotřebu energie. Vertikální elektrárny italského výrobce Makemu jsou oproti tomu více orientovány na vzhled a design v zástavbě, plochy listů mohou být nosičem vlastní reklamy, také jsou esteticky vhodnější do hustější zástavby a tvoří exteriérový doplněk. Vertikální generátory jsou také tiché, mohou mít konstantnější výkon a spolehlivost. Pro opravdu plný výkon potřebuji silný vítr přibližně mezi 15-20 m/s. Podle Beaufortovy stupnice tomu odpovídá síla větru 7 nebo 8 (prudký vítr a bouřlivý vítr).
Výrobce: Makemu
12 990,00 Kč
Inkl. 0% USt.

* Povinná pole

Detaily

Produktová linie DOMUS italského výrobce MAKEMU má nejvyšší optimalizovaný poměr cena/výkon z celé série sortimentu výrobce. Je doporučená pro domácí použití k akumulaci proudu („Stand Alone“), stejně jako k redukci nákladů na spotřebovanou energii („Grid Connected“). Obzvlášť lehká a rychlá instalace.


Jako u jiných produktových řad, DOMUS je na výběr v několika výkonostních variantách: 500 W, 750 W a 1 kW.

Tak jako u jiných modelů, je i produktová řada DOMUS k dispozici s 6 listy rotoru (6 vertikálních listů DARRIEUS/6 horizontálních listů SAVONIUS), díky nimž je při stejném objemu zachyceno dvojnásobné množství větrné energie a poskytují dvojnásobný výkon.


Hybridní rotor DARRIEUS/SAVONIUS výrazně zvyšuje výkon turbíny i při velmi nízkém pohybu vzduchu.

Přehled vlastností turbíny DOMUS:

 • Silný výkon již při malém větru: Rychlost větru nutná k roztočení turbíny leží u 1,2 m/sek. (v provedení 6 listů / 500W)
 • Kompaktní a lehká: jen 14 kg a 130 cm průměr
 • Made in Italy: jednoduchý a elegantní design spojený s vysokou úrovní kvality
 • Hybridní větrný rotor DARRIEUS / SAVONIUS: horizontální lopatky rotoru Savonius snižují požadovanou rychlost větru při rozběhu a tím zvyšují výkon i za nízkých větrných podmínek; vertikální větrné čepele "Darrieus" zachytí největší možný objem větru a optimalizují výkon v silnějších větrných podmínkách. Výsledkem je zlepšená výkonová křivka při různých povětrnostních podmínkách.
 • Zachycuje větrné proudění v celé šířce 360°: na rozdíl od horizontálních větrných generátorů, které se musí stavět ve směru nejsilnějšího proudění vzduchu, vertikální větrné elektrárny zachycují vítr proudící ze všech směrů.
 • Téměř žádné opotřebení: díky statické mechanice (v pohybu je pouze motor produkující energii) je opotřebení turbíny redukováno na minimum.
 • Velmi tichá: oproti běžným vertikálním turbínám, které pracují v provozu 600 RPM (otáčky za minutu), neprodukuje systém DOMUS např. při 60 RPM téměř žádné zvukové emise.
 • Samobrzdící: všechny vertikální větrné turbíny jsou na základě své speciální aerodynamiky samobrzdící. Jakmile je dosažena nejvyšší rychlost otáček, listy rotoru orientované proti větru omezí otáčky a stabilizují tak otáčení turbíny, stejně jako dlouhodobou výkonovou křivku.
 • Plug&Play: všechny produkty výrobce MAKEMU jsou instalovány za pár minut.
 • Provedení se 6 listy rotoru: volitelná verze se 6 vertikálními větrnými listy rotoru Darrieus a 6 horizontálními větrnými listy Savonius (standardní verze: 3 vertikální větrné listy Darrieus / 3 horizontální větrné lopatky Savonius) umožňuje zdvojnásobit výkon, při stejném proudění vzduchu dokáží lopatky zachytit dvojnásobné množství větru.

 • Dodávka obsahuje:

 • M28 Rotor + 3 listy rotoru (Rotor + 3 vertikální větrné lopatky DARRIEUS / 3 horizontální lopatky SAVONIUS)
 • M12 Generátor
 • M36 Usměrňovač
 • M40 Stožár 85 cm
 • Certifikát CE, EN-610000-3-2:2014 Barva Bílá
  Provozní napětí AC 3-fáze 24Vmax (12/24V DC bateriové systémy) Průměr 130 cm
  Hlukové emise < 40 dB Minimální rychlost větru 1,2 m/sek (6 listů); 2,4 m/sek (3 listy)
  Stožár Stožár je součástí produktu Dodací lhůta 3 týdny
  Záruční lhůta 2 roky
  Makemu

  Možná Vás zaujme i následující