Poradna

Spořit se dá na mnoha místech v domácnosti, vždy lze ale nalézt ekologické řešení. Žijeme v moderní době. Není třeba vzdát se spotřebičů, které nám pokrok poskytuje k pohodlnému životu. Je ovšem dobré vědět, které spotřebiče kupovat, jak je používat, aby nezatěžovaly naši peněženku a současně životní prostředí.

Spořit se dá v domácnosti, ať bydlíte v panelovém bytě či rodinném domě. Při každodenních činnostech lze snížit náklady na energie, vodu nebo vytápění o desítky procent.

Současně s ekonomickou výhodou se podílíte na skvělém trendu, který postupně uchvacuje celou planetu. Tím trendem je ochrana životního prostředí. Záchrana planety, našeho domova, pro naše děti a budoucí generace.

Úsporné programy dělíme do několika základních kategorií:

Každé úsporné odvětví nabízí nesčetné množství variant, jak ušetřit. Některé vyžadují počáteční investici, jiné pouze změnit některé návyky. Například správným větráním se dá efektivně spořit energie v topné sezóně, současně zajistit komfortní užívání domova, zamezit vzniku zdraví škodlivých plísní. A současně vždy, vždy když spoříte: chráníte planetu. A to se vyplatí!


V domácnosti se neobejdeme bez přístrojů, které potřebují ke svému provozu energii – uchování a příprava jídla, péče o tělo, čištění prádla a nádobí, komunikace a zábava, topení, chlazení, světlo.


Pro většinu lidí je samozřejmostí mít pro svou potřebu k dispozici neomezené množství energie a vody za příznivou cenu.

I když neovlivníme ceny za energii, vodu, plyn od velkých dodavatelů, můžeme sami jednoduchými opatřeními, plánováním a změnou návyků snížit spotřebu a ušetřit. Úspora peněz jde ruku v ruce s ochranou našeho životního prostředí.


Nejlepší ochranou klimatu je šetřit energií

I když se alternativní zdroje obnovitelné energie dostávají do popředí, hlavní surovinou pro výrobu energie zůstávají fosilní suroviny – uhlí, zemní plyn, olej a uran. Nedílnou součástí při výrobě energie z těchto surovin jsou nebezpečné odpady a škodlivé látky, které poškozují životní prostředí a narušují ochrannou atmosféru země. Hlavní škodlivou látkou je kysličník uhelnatý CO2, který přispívá ke změně klimatu a celkovému oteplování.


Každá uspořená kilowatthodina (kWh) pomáhá nejen šetřit vaše peníze a vzácné suroviny, ale hlavně pomáhá šetřit klima.