Sprchová samočistící hadice FlexClean Wolf - patentovaná antibakteriální technologie proti Legionelle

Dokonale čistá sprchová hadice s antibakteriální úpravou nastavuje nová měřítka hygieny
- elegantní chromový design
- patentovaný hygienický systém FlexClean zabraňuje tvorbě biofilmu šířícího bakterie Legionelly
- ohebná, v délce 1,6 metrů pro pohodlné sprchování
- hladký povrch pro snadnou údržbu
- 5ti vrstvá kvalitní sprchová hadice s certifikátem EN 1113
Výrobce: WOLF Umwelttechnologie
1 299,00 Kč
Inkl. 0% USt.

Detaily

FlexClean - patentovaná sprchová hadice s antibakteriální úpravou

Patentovaný samočistící systém zaručuje dokonalou čistotu uvnitř hadice. Čištění uvnitř hadice probíhá mechanicky pomocí postříbřené pružiny, která se tlakem vody natahuje a smršťuje.

V každé sprchové hadici, zvláště pokud je vyrobena z plastu nebo gumy se tvoří tzv. biofilm. Ten je ideálním prostředím pro bakterie, které dokážou přežít vysoké teploty i desinfekční prostředky. Až třetina sprchových hadic v domácnostech obsahuje velké množství zdraví škodlivých bakterií Legionelly. Bakterie se tvoří v potrubí a vodovodních hadicích, kohoutcích v ideální teplotě mezi 30 a 55 stupni Celsia.


Legionella pneumophila

Legionella pneumophila je závažné plicní onemocnění, které způsobuje zápal plic a u starších a nemocných může končit až smrtí. Onemocnění se projevuje silnými bolestmi hlavy, zvracením, vysokou horečkou a celkovou dezorientací. V USA je zaznamenáno 30 případů na 100.000 obyvatel, v Německu jsou 4% plicních onemocnění způsobena právě bakterií Legionelly (celkově asi 20.000 případů), jinak zvané Legionářské nemoci.


Přenos nemoci je prostřednictvím vdechnutí bakterií Legionelly z vodovodního potrubí, sprchových hadic či špatně čištěné klimatizace. Nemoc vypukne jen ca. v 10 % případů. Přenos nemoci z člověka na člověka není znám. Inkubační doba je 2 až 10 dní od nákazy do vypuknutí skutečné nemoci.

Jedním z hlavních příznaků vypuknutí nemoci je tzv. Pontiacká horečka. Inkubační doba vypuknutí horečky je pouhý jeden až dva dny. Horečka se projevuje vysokými teplotami, akutními respiračními potížemi, kašlem, rýmou, většinou do 7 dnů sama odezní.


Sprchová hadice FlexClean jako obrana proti Legionelle

Jako naprosto ideální řešení a obranu proti vzniku legionářské nemoci nabízíme patentovanou technologii, samočistící sprchovou hadici FlexClean od Wolf Technologie.


Funkce sprchové hadice

V běžné sprchové hadici se již během několika týdnů vytvoří tlustá vrstva biofilmu, která je základem pro tvorbu nebezpečných bakterií Legionelly. Vnitřní stěna ve sprchové hadici FlexClean se sama čistí proudem tekoucí vody, která dává do pohybu pomocí dvou zdvihů čistící pružiny. Pružina se pohybuje po vnitřní straně hadice, čili bakteriím není umožněno se usadit na stěnách trvale. Čištění probíhá ve dvou fázích, první je při spuštění vody do hadice, kdy pružina protáhne hadici jedním směrem, při vypnutí potom probíhá druhé čistění, kdy se pružina zpět zatáhne a očistí tak vnitřní povrch sprchové hadice po ukončení sprchování. Pružina je umístěna po celé délce hadice, čímž je zaručeno, že bakterie nemají šanci k usazování.FlexClean je ideální pro rodiny s malými dětmi, které ještě nemají dostatečně vybudovaný imunitní systém, či pro starší osoby, které naopak již imunitní systém mívají díky zdravotním problémům oslaben. Dokonalá hygiena, to je FlexClean německého výrobce Wolf Umwelttechnologie GmbH.

Délka 1,6 m Obsah balení 1 ks
Dodací lhůta 7 pracovních dnů Záruční lhůta 2 roky
WOLF Umwelttechnologie

Možná Vás zaujme i následující