Úsporné vytápění

Vytápění a spotřeba teplé vody tvoří až 80 % všech energetických nákladů v domácnosti. Proto zde leží také největší úsporný potenciál. Například úsporný termostat nastavený o 1 stupeň méně šetří až 6% energie na vytápění.

Dnes pomocí nejnovějších technologií za nevelkých pořizovacích nákladů lze snížit náklady na vytápění, tím také snížit emise CO2 vypouštěné do ovzduší.

5 položek

na stránku

5 položek

na stránku

Nejjednodušší a nejrychlejší úsporou pro majitele bytů jsou chytré termostaty, které regulují teplotu když spíte, jste v práci nebo na cestách. Není nutné temperovat byt v době, kdy jsou všichni ve škole či zaměstnání. Jen chytrými termostaty dosáhnete úspory nákladů na vytápění bytu o 10 - 30 %.


Majitel domu, který má přístup k centrálnímu vytápění, má samozřejmě největší možnosti regulovat úspory na vytápění, nicméně i obyvatelé jednotlivých bytů mohou snadno šetřit náklady na vytápění instalací úsporných digitálních termostatů. Instalace je velmi jednoduchá, pokud je nutno se přestěhovat, stačí chytrý termostat odmontovat a namontovat termostat původní.


Optimální doporučené teploty v jednotlivých místnostech:

  • Obývací a dětský pokoj 20 -22 ˚C
  • Ložnice 18 -20 ˚C
  • Koupelna 22- 22 ̊C
  • Kuchyně 19- 20 ˚C
  • Chodby 17-19 ̊C