Inteligentně řízené vytápění

Inteligentně řízené vytápění rozpozná, kdy větráte, čidlo automaticky stáhne topné těleso na nízkou teplotu, aby nedocházelo ke zbytečnému úniku tepla a extrémnímu přehřívání radiátorů. Panují určité obavy z elektrosmogu či rušení rádiového signálu, ty jsou ovšem bezpředmětné. Přenos signálu trvá několik milisekund, běží na jiné frekvenci než např. televizní signál a v porovnání s běžným mobilním telefonem je síla signálu 1.000-10.000 nižší.

S regulací vytápění Vám pomůže termostatický ventil, nebo hlavice umístěné na přívodu teplé vody do radiátoru.

4 položek

na stránku

4 položek

na stránku

Úspora peněz pomocí regulace teploty

I když koupě nového pokojového termostatu vyžaduje počáteční investici, v dlouhodobém horizontu se Vám to vyplatí. Díky novým technologiím při vývoji moderních termostatů snížíte náklady na topení v domácnosti. Dnešní moderní spotřebitel požaduje od programovatelného termostatu nejen úsporu peněz na vytápění díky regulaci teploty, ale také se zajímá o ochranu kvality ovzduší.

V mnohých domácnostech dochází bez efektivní regulace vytápění elektronickým termostatem

Nastavení správné teploty

Nastavením správné teploty pomocí programovatelného termostatu můžete snížit výdaje za energie. Kromě použití termostatického ventilu, nebo pokojového termostatu Vám pár tipů pomůže snížit náklady a také ovlivnit kvalitu ovzduší.


  • Nastavení správné teploty v místnostech
  • Správné větrání – krátce a intenzivně
  • Noční úsporný režim vytápění – nižší teplota ovlivňuje kvalitu spánku

Nastavení optimální teploty pomocí programovatelného termostatu

Snížením teploty o pouhý 1 stupeň v místnosti snížíte zároveň spotřebu energie přibližně o 6%. Pomocí termostatu si můžete nastavit několik rozdílných teplot během dne a noci.


Optimální doporučené teploty v jednotlivých místnostech

  • Obývací a dětský pokoj 20 -22 ˚C
  • Ložnice 18 -20 ˚C
  • Koupelna 22- 22 ̊C
  • Kuchyně 19- 20 ˚C
  • Chodby 17-19 ̊C

Používání měřáků, regulátorů tepla, nebo programovatelných termostatů je trendem dnešního moderního člověka. Ten chce získat nejen informace, jak uspořit peníze a chránit si své zdraví, ale také mu není lhostejné, jaký vliv má jeho chování na klimatické změny podnebí. Jednoduché ovládání programovatelného termostatu


Účinná regulace vytápění ve Vaší domácnosti je pomocí chytrého pokojového programovatelného termostatu velmi jednoduchá. Díky moderní technologii lze snadno nastavit několik režimů vytápění ve vaší domácnosti.


Regulace vytápění

Povinnost měřit si spotřebu nákladů na topení stanovuje zákon. Od 1.1.2015 ukládá zákon 318/2012 Sb. za povinnost instalovat měřiče spotřeby energie v bytových a panelových domech.

Čtvrtinu celkové spotřeby energií na výrobu tepla v České republice tvoří obchody, úřady a domácnosti. Zvyky ze socialistických let, kdy většinu tepla zajišťovaly centrální teplárny a byty se přetápěly, lidé v zimě větrali a topili současně, se zachovávají mnohdy dodnes. Česká republika se staví spotřebou tepla na první příčky žebříčku v celé EU.

Proto Ministerstvo životního prostředí sáhlo k zákonu, který vede k odpovědnému a šetrnému nakládání s teplem. Každá domácnost musí mít vlastní měřič spotřebovaného tepla a každý za svou spotřebu platit.


Většina domácností má termostat umístěn v nejpoužívanější a současně i nejteplejší místnosti v domácnosti, v obývacím pokoji. Termostat umístěný v obývacím pokoji se může jevit jako pohodlné řešení, nicméně je třeba dbát na požadovanou teplotu ve všech místnostech. Místnosti nepřetápět, např. v přetopené ložnici se velmi špatně spí. Nehledě na to, že vysoká teplota místností má vliv na zdraví, imunitu, vznik plísní v bytě.

Snížení teploty o pouhý 1 stupeň v méně používaných místnostech, např. ložnice, chodba, kuchyně má vliv na spotřebu energie i na Vaše zdraví. S kvalitním pokojovým termostatem můžete snadno nastavit řadu různých teplot v různých denních časech.